Skip Navigation LinksResearch

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika (TOCES) Programı

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Kadın Araştırmaları ve Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenecek olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı eğitim modülleri ve ücretleri aşağıdaki gibidir; 

Modül 1: Toplumsal Cinsiyete Giriş ve Temel Kavramlar 

Modül 2: Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim 

Modül 3: Toplumsal Cinsiyet, Aile Modelleri, Toplumsal Roller ve Gelenekler 

Modül 4: İklim Değişikliğinin Toplumsal Cinsiyet Yansımaları 

Modül 5: Toplumsal Cinsiyet, Kadının Hane İçindeki Karşılıksız Emeği, İşgücü Piyasaları ve Çalışma Yaşamı 

Modül 6: Kadın ve Girişimcilik 

Modül 7: Toplumsal Cinsiyet, Siyaset ve Katılım 

Modül 8: Toplumsal Cinsiyet, Beden, Kadın ve Biyoetik (Sağlık) 

Modül 9: Toplumsal Cinsiyet ve Sosyoloji 

Modül 10: Toplumsal Cinsiyet, Cinsiyete Dayalı Şiddet ve Şiddet Türleri 

Modül 11: Toplumsal Cinsiyet ve Kadının İnsan Hakları 

Modül 12: Kadın ve Kooperatifçilik 

Modül 13: Kadın ve Kooperatifçilik 

Modül 14: Kadın ve Liderlik 

Modül 15: Medyada Cinsiyetçilik 

Modül 16:İdarenin Toplumsal Cinsiyet Rolleri Üzerindeki Etkisi ve Sorumluluğu 

Modül 17: Kadın İşçilerin İşçi Sağlığı, İş Güvenliği Hakları 

Her bir modül 350 TL'dir, toplam 17 modül bulunmaktadır. Ödemelerinizi toplu bir şekilde ya da her modül öncesinde gerçekleştirebilirsiniz. Dilediğiniz sayıda modüle katılabilirsiniz. Katıldığınız modüllerin her biri için katılım belgesi verilecektir. Sertifika alabilmeniz için tüm modülleri tamamlamanız gerekmektedir. Sertifikasyon sınavı sonucuna göre de başarı belgesi/ katılım belgesi veya koza sertifikası vermekteyiz. 

  Eğitimimiz online ve yüz yüze (hibrit) olarak planlanmıştır, yüz yüze eğitimlerin üniversitemiz kampüsünde ve Lefkoşa’da yapılması planlanmaktadır. 

   Eğitim planı ve grupları oluşturabilmemiz adına, başvuruların tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. 

Ödeme Bilgileri:

Online hesap numaraları: https://sem.emu.edu.tr/tr/iletisim/banka-hesap-numaralari

Ödeme DAÜ’deki Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’na gidilerek DAÜ-SEM 100640 hesap numarasına da yapılabilir. Aynı şekilde Türkiye İş Bankasından da ödeme yapılabilir. Yatırım yapıldıktan sonra mutlaka yatırım dekontu teslim alınıp tarafımıza iletilmelidir.


Kadın, Siyaset ve Liderlik Okulu

Doğu Akdeniz Üniversitesi-Kadın Araştırmaları ve Eğitimi Merkezi (DAÜ-KAEM), Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) ve ve Doğu Akdeniz Üniversitesi-Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) iş birliği ile “Siyaset ve Liderlik Okulu" açılacaktır. 7 Şubat 2024'te başlaması planlanan eğitimler çarşamba günleri 17:00'de Lefkoşa-Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nda ikişer hafta arayla gerçekleştirilecektir. Modüllerin, sunumlara ek olarak, interaktif ve deneyim paylaşımı şeklinde yürütülmesine dikkat edilecektir. Her modül, farklı üniversitelerden alanında uzman eğitimciler tarafından verilecektir.

Üçer saatten oluşan 15 modülü tamamlayan katılımcılar, sınava girerek sertifika alma hakkını kazanabileceklerdir. Dileyen katılımcılar ilgi alanları doğrultusunda bir ya da daha fazla modüle katılarak, katıldıkları her modül için katılım belgesi alabileceklerdir.

Her modülün ücreti 350 TL'dir. 15 modülün toplam ücreti 5250 TL'dir. Sertifa sınavının ücreti ise 1500 TL'dir. Ödemeler toplu şekilde ya da her modülün başında gerçekleştirilebilir.

Ödeme Bilgileri:

Online hesap numaraları: https://sem.emu.edu.tr/tr/iletisim/banka-hesap-numaralari

Ödeme DAÜ'deki Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası'na gidilerek DAÜ-SEM 100640 hesap numarasına da yapılabilir. Aynı şekilde Türkiye İş Bankasından da ödeme yapılabilir. Yatırım yapıldıktan sonra mutlaka yatırım dekontu teslim alınıp tarafımıza iletilmelidir.


DAÜ Web Siteleri

Research